Borderlands

Yapımcısının Gearbox Software dağıtımcısının 2K Games olduğu Borderlands 2009da piyasaya sürüldü. Oyunun Pc, Xbox 360 ve Ps3 versiyonları bulunmaktadır.
Oyun Rpg ve Fps karışımı olup geniş bir silah çeşitliliğine sahiptir. Oyunun Single Player ve Story modu oyuncuları bir süre sonra sıkabilir ancak  hoş müzikleri ve arkadaşlarınızla  Multiplayer oynadığınızda inanılmaz derecede zevk alacaksınız.
Oyunda 4 ayrı class olarak Hunter(Mordecai)Berserker (Brick), Siren (Lilith), Soldier (Roland) olmak üzere 4 class bulunmaktadır ve her classın kendine özgü çekici yanları vardır.Hunter Sniper ile critical vurabilir yada kılıcıyla melee dmg yapabilir. BloodWing adlı kuşunu çağırarak hem atak gücünü arttırabilir hemde skill pointle Bloodwing’den ammo kazanabilir. Berserker olarak rage modda rakiplerinizi yumruklarınızla patlatabilirsiniz yada patlayıcılar kullanabilirsiniz.. Siren görünmez olup hızlı koşabilir düşmanların arasına sızabilir. Soldier ise her türlü silahı kullanabiliyor olmasının yanı sıra turret‘iyle hem extra damage hemde extra hp ile ammo kazanabilir.
Oyunda en büyük yardımcılarımız Clap Trap‘lerdir. Başka townlara ışınlandığımızda bizden repair kit istemesi bir süre sonra bizi sıkabilir ancak verdiği silahları kullanırken bu sıkıntıdan tamamen arınabilirsiniz. Oyunda ayrıca araçlarada yer verilmiş istersek arabaya roket atar koyuyoruz istersekte makineli tüfek.
Ayrıca oyunun satın alınabilir 4 DLC‘si bulunmaktadır. 

Oyunu ve DLC’leri satın almak için Tıklayınız..