Assassin’s Creed: Revelations

Ubisoft tarafından geliştirilen ve yayımlanan Assassin’s Creed: RevelationsAssassin’s Creed serisinin en son çıkan oyunudur. 15 Kasım 2011 Tarihin’de Playstation 3 ve Xbox 360 versionu yayınlanmıştır. 29 Kasım 2011 Tarihinde ise Microsoft Windows versionu yayınlanmıştır.

 

Oyunda oynanılabilen 3 karakter yer alıyor.Desmond Miles karakteri ile oyuna başlayıp ve oyunun 2. serisinde de olduğu gibi Animus adlı Makine sayesinde canlandırdığımız Desmond’ın atası olan Ezio Auditore da Firenze adlı karakter ile oyuna devam ediyoruz.
Ezio atası olan Altair Ibn-La Ahad‘ın izini sürerek Masyaf‘a kadar gelip tapınakçıların İstanbul’daki faaliyetlerini öğrenir.Bunun üzerine İstanbula gelen Ezio’yu yeni maceralar beklemektedir.
Oyunda bütün seride olduğu gibi, yaptığımız görevler ile birlikte şehirde istediğimiz şekilde dolaşıp duvarlara tırmanıp binaların üzerinden atlayarak düşmanlara suikast yapıyoruz.
Bunların yanı sıra çeşitli dükkanlar satın alarak kendimize gelir sağlayıp karakterimizi geliştirebiliyoruz.
Assassin’s Creed: Revelations‘ da henüz 16 yaşında olan ve oyunun önemli karakterlerinden birisi olan Muhteşem Süleyman yani Sultan Süleyman ile tanışıyoruz.Aynı zamanda İstanbul’daki suikastçilerin lideri olan Yusuf Tazim ile tanışıp bir çok konuda yardım alıyoruz.

Osmanlı Dönemindeki İstanbul’da Şehzade Ahmet ve kardeşi Şehzade Selim‘in arasındaki taht kavgasından dolayı bir takım karışıklıklar meydana gelir.Osmanlı Şehzadesi olan Süleyman bu kavganın arkasında Tapınakçıların olduğunu düşünmektedir.Oyunda birçok Multiplayer seçeneği de bulunmaktadır.
Satın alıp denemek isterseniz; http://assassinscreed.ubi.com adresini ziyaret etmeniz yeterli.