Aion Online

2009 yılında çıkış yapan Aion Online çok beğenilen Multiplayer Rpg oyunları arasında yer almaktadır. 17.99€ ile satın alarak oyuna başlayabilirsiniz.Dilerseniz 10 Günlük deneme sürümünü deneyebilirsiniz.
Aion dünyasında olan 2 ırk’dan yani Asmodian ve Elyos ırkından birini seçerek hangi tür karakter sınıfını oynamak istiyorsak ona göre classı belirliyoruz.Bu sınıflar Warrior, Scout, Mage ve Priest olmak üzere 4e ayrılıyor.
Aion online diğer online oyunlara göre daha gelişmiş karakter yaratma ekranına sahip bir oyun’dur. Karakterimizi yaratırken Saç seçeneklerinden tutup karakterin vücudunun büyüklüğüne ve genişliğine kadar herşeyi değiştirebiliyorsunuz.İsterseniz örnek karakakter tiplerinden birini seçip üzerinde değişiklik yapıp direk oyuna başlayabilirsiniz.
Oyunda ana class’lar, level 10’a ulaştıktan sonra alt classlara ayrılmakta.Eğer Warrior isek level 10 da Templar ya da Gladiator sınıfına geçebiliyoruz.
Scout sınıfı Ranger ve ya Assasin sınıfına, Mage sınıfı Sorcerer ve ya Spirit Master sınıfına ve Priest sınıfı isek Chanter ya da Cleric sınıfına geçebiliyoruz.

Templar:Oyunda tank sınıfı yani defans olarak en güclü sınıfdır.Sword Shield kullanır.
Gladiator:Oyunda yüksek atağı olan Dps (Damage Per Second) sınıfıdır.Two hand Sword yada spear kullanır.
Ranger:Oyunda Bow kullanan sınıfdır yani diğer oyunlarda Archer yada okçu diye bildiğimiz sınıf.
Assassin:Dual Dagger kullanan bu sınıf yüksek critical vuruşları yapan suikastci sınıftır.
Sorcerer:Bu sınıf büyücü sınıfıdır yüksek dps ye sahiptirler ama defans bakımından çok eksileri vardır.
Spirit Master:Spirit master’lar yardımcı olarak yaratık çağırabilen yüksek büyü ataklarına sahip summoner sınıfıdır.Defans bakımından zayıfdır ama summon olarak kullandığı yaratıklar sayesinde fazla zorlanmazlar.
Chanter:Bu sınıf Buffer sınıfıdır. Diğer oyunculara Buff atarak daha güçlü olmalarını sağlar. Kullandığı silahlar Stave, Mace ve shield’dir.
Cleric:Healer sınıfı olan Clericler diğer oyuncuların canlarını arttırır ve ölmemelerini sağlarlar. Ölmüş olan diğer kişileri tekrar diriltebilirler. Stave, Mace ve shield kullanırlar.

Oyunu oynamak için; http://eu.ncsoft.com/en-gb/aion/
Aion Online, Gameforge tarafından şubat ayında Free to play olarak sunulacaktır.
Beta döneminde olan Aion Free to play serverini denemek için;
http://www.aionfreetoplay.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>